W skali przedsiębiorstwa, ale także na poziomie indywidualnym, jesteśmy zobowiązani do poszanowania środowiska naturalnego i całej planety w ogóle. W całej naszej działalności, SMS-Timing określa zasady oczekiwań naszych ekologicznych motywacji. Mówimy o prostych sprawach, ale wierzymy w nasz pozytywny wpływ na ogólne dobro społeczeństwa.
 

Energia

W odniesieniu do energii elektrycznej, wszystkie światła w naszych biurach są wyłączone w nocy i podczas weekendów. Uważamy, że pozostawienie świateł włączonych w nocy, to nonsens. Ponadto, staramy się używać światła dziennego tak często jak to możliwe.

Kontynuując, wszystkie komputery, w tym ekrany, są również wyłączane na noc, a nie pozostawiane w trybie uśpienia. Ponadto, staramy się zawsze otwierać okna, kiedy jest zbyt gorąco zamiast używać klimatyzacji.

Zapasy

Papier jest systematycznie oddawany do ponownego użytku. Papier z nadrukiem, który nie jest już potrzebny, jest przechowywany w koszyku aby zostać ponownie użyty jako papier do notatek, żadna kartka papieru nie zostanie wyrzucona dopóki obie strony nie będą wykorzystane.

SMS-Timing jest także zwollennikiem wysyłania elektronicznych ofert i faktur, w miejsce drukowanych. W ten sposób, można zapobiec zużywaniu dużej ilości papieru.

Ponieważ każdy pracownik spożywa posiłki w miejscu pracy, mamy naczynia wielkokrotnego użytku (myte w trybie Bio, zużywającym mniej energii i wody) zamiast jednorazowego użytku. W ten sposób możemy uniknąć ogromnych strat.

Recycling

Wszystkie odpady są sortowane w celu recyklingu. Każdy pracownik posiada jeden kosz na papier i drugi do innych odpadków. Ponadto, szkło segregujemy osobno, z przeznaczeniem do recyklingu. Tonery i wkłady atramentowe są przechowywane w specjalnym pudle, i wysłane do organizacji chartytatywnej (Lekarze bez Granic). Wszystkie komputery mają domyślnie skonfigurowane opcje drukowania "czarno-biały". Pozwala to uniknąć wielu kolorowych druków, które są szkodliwsze dla środowiska z powodu stosowanych w nich chemicznych wkładów kolorów, które są naprawdę toksyczne.

Transport

Jeśli chodzi o transport, używamy rowerów jako środka transportu jak najwięcej tylko się da.